poniedziałek, 31 lipca 2017

            Königswinter to miasto położone na prawym brzegu Renu, w zachodniej części Niemiec, około 10 kilometrów od Bonn. Miejsce to znane jest przede wszystkim za sprawą obecnego tam zamku Drachenburg, usytuowanego na wzgórzu zwanym „Smoczą Skałą”.
Zamek Drachenburg wzniesiony został w XIX wieku na życzenie barona Stephena von Sartera, znanego maklera giełdowego i finansisty. Co ciekawe, prace nad tą imponującą budowlą trwały jedynie około 2 lat. Dzisiaj przypomina stary, średniowieczny zamek i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie.
Na przestrzeni lat obiekt ten pełnił różnorodne funkcje. Znajdowała się tutaj między innymi szkoła katolicka oraz placówka Adolf-Hitler-Schule zajmująca się szkoleniem narodowo-socjalistycznych kadr. Zwiedzając zamek, warto udać się również do otaczającego go, niezwykle malowniczego parku. Na miejsce dostaniemy się kolejką Drachenfels lub pieszo.
                          Drachenfels (321 m n.p.m.) – najsłynniejsza góra obszaru Siedmiogórza (niem. Siebengebirge) i najdłużej chroniony obszar naturalny Niemiec. Na jej szczycie znajdują się ruiny zamku z 1138 r. Na szczyt wjeżdża najstarsza kolej zębata w Niemczech wybudowana w latach 1881-82.
2 komentarze:

  1. Czy Niemcy to Twój konik? Czy zwiedzasz też inne kraje?
    Pokazuję Twoje posty mojemu mężowi, bo on germanista z wykształcenia i czyta je z wielkim zainteresowaniem.
    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Naszym głównym konikiem są zamki i historia.Ponieważ Grzegorz mieszka i pracuje w Austrii zwiedzamy to co mamy najbliżej i jesteśmy w stanie się jakoś porozumieć. Ale faktycznie najbardziej podobają nam się zamki niemieckie. Nie myślałam, że ktoś to czyta więc do opisów się zbytnio nie przykładam, wszystko jest na zasadzie kopiuj-wklej. A jakbyś chciała trochę pozwiedzać to służę pomocą.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie, jak zostawisz ślad ...